EURÓPSKE ZÁLEŽITOSTI | Predsedníctvo SR
v Rade EÚ
| Kultúrne dedičstvo | Tvorba a manažment projektov | Cudzie jazyky |
Infocentrum, Komunitné aktivity POTVOR | Ocenenie za
príkladnú obnovu
| Miestny rozvoj
strategické plánovanie
| Správa bytového fondu | Festival UMENIE A VÍNO

Navigačné menu

Preskočiť navigáciu

Kultúrne dedičstvo


Aj v roku 2016 hľadáme dobre obnovenú tradičnú architektúru v Bratislavskom regióne

Ocenenie za príkladnú obnovu 2016    

Academia Istropolitana Nova spoločne s partnermi a podporovateľmi projektu - Bratislavským samosprávnym krajom          a Prvou stavebnou sporiteľňou vyhlasuje siedmy ročník súťaže o príkladnú obnovu tradičnej architektúry v regióne.

Oceňovaním dobrých projektov obnovy chceme vyjadriť uznanie majiteľom za zachovanie, obnovu a využívanie pre región typického, nie vždy pamiatkovo chráneného stavebného fondu a tiež poskytnúť inšpiráciu budúcim stavebníkom.

Podrobnejšie informácie o súťaži a spôsobe nominácie si prečítate TU

Plagátik na stiahnutie

Pošlite nám tip!

Videli ste pri potulkách po Bratislavskom regióne či vo vašom bezprostrednom okolí pekne obnovený tradičný dom, iný objekt tradičnej architektúry, či zrevitalizované centrum obce? Vlastníte obnovený objekt alebo chcete na ocenenie navrhnúť obnovenú stavbu z vášho okolia? Pošlite nám tip a lokáciu na email bhcd@ainova.sk. Spojíme sa s vami.

Prihlásené projekty obnovy budeme postupne uverejňovať na www.ainova.sk/ ocenenie, kde nájdete aj galériu všetkých doteraz ocenených objektov.

O tom, ktorý z objektov získa Ocenenie verejnosti tento rok môžete rozhodnúť aj vy v internetovom hlasovaní na jeseň 2016.

Kontakt                                                                                                                                  Ing. arch. Michal Škrovina: michal.skrovina(at)ainova.sk, bhcd(at)ainova.sk
Tel: 02/4497 0451 až 453

Helena Bakaljarová: hela.bakaljarova(at)ainova.sk, bhcd(at)ainova.sk
Tel: 0903/242 448

V minulom ročníku súťaže prešlo výberom šesť príkladných realizácií obnovy a získalo OCENENIE POROTY: Horské vinárstvo a vinohradníctvo v Modre-Harmónii, rodinné domy v Lozorne a Kvetoslavove, revitalizácia centra obce Suchohrad a areál firmy VČELCO v Smoleniciach.
OCENENIE VEREJNOSTI získal areál firmy Včelco. 

Katalóg k súťaži v roku 2015

Katalóg k súťaži v roku 2014

Projekty obnovy z rokov 2010 - 2013 najdete v ľavej časti stránky.

Projekt v roku 2015 podporili: